Mini-školka BERTÍK

Kdo jsme my

Naše vize – šťastní a úspěšní předškoláci

BERTÍKOVA MINI-ŠKOLKA je smíšená dětská skupina s maximálním počtem 12 dětí ve věku od 3 do 7 let, se sídlem v Ostravě. Jsme výjimeční tím, že děti jenom nehlídáme jako jiné dětské skupiny, ale kvalitně je vzděláváme a připravujeme pro 1. třídu stejně jako v mateřských školkách, oproti nimž máme tu výhodu, že malý počet dětí na pedagoga/kouče (6:1) nám umožňuje skutečnou individuální péči a přizpůsobení programu každému dítěti, jeho věku a tempu vývoje. Legislativně jsme dětská skupina, která náplní a podstatou splňuje podmínky MŠMT a nabízí plnohodnotný program jako běžná mateřská školka, proto mini-školka. Jak to u nás vypadá .

Sdružení Beatus z.s.

Bertíkova mini-školka patří pod Sdružení Beatus z.s. – kromě provozování Mini-školky Bertík  se zabýváme vzděláváním, životním a profesním koučinkem, mentorinkem, mediací a supervizí. Další činností je příprava projektů  na financování v podobě nenávratných finančních dotací z evropských a národních zdrojů.

Fungování Mini-školky BERTÍK je finančně podpořeno dotací z Evropského sociálního fondu, Operační program Zaměstnanost, v rámci výzvy 073: „Podpora vybudování a provozu zařízení péče o děti předškolního věku pro podniky i veřejnost mimo hl. m. Praha”. Registrační číslo projektu: CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_073/0008534.Mini-školka BERTÍK je zapsána v rejstříku dětských skupin u MPSV pod Sdružením Beatus z.s.

001logo

Naším cílem je vytvořit pro děti v mini-školce prostředí, které budou vnímat jako oázu bezpečí, pohody a vyrovnanosti, kde učení je hrou, poznávání dobrodružstvím a která nahradí dětem rodinné prostředí na něž jsou zvyklí po dobu, kdy jsou rodiče v práci.

Zde je chceme připravit na vstup do 1. třídy tak, aby do ní šly vyrovnané, sebevědomé, samostatné, se znalostí angličtiny, češtiny, matematiky, hudební a výtvarné výchovy přiměřeně jejich věku, podle požadavků MŠMT. Aby rozeznali dobro od zla, naučili se bezpečnostní pravidla, osvojili si zdravý životní styl a dokázali se o sebe postarat a pomáhat druhým, jako jejich vrstevníci.  

Všechny principy výchovy  a vzdělávání budeme opírat o moderní odborné vzdělávací programy. Dětem principy představíme nenásilnou formou koučinku a zábavnou školou hrou. Každý malý posun je u nás velký úspěch a děti zásadně nebudeme kárat.

Rodičům nabídneme partnerství v péči o jejich děti v době, kdy s nimi nemohou být a záruku plnohodnotného času stráveného v bezpečí dětského kolektivu.

Budeme usilovat o to, aby mini-školka byla místem, kam se děti i dospělí budou rádi vracet. Místem, ze kterého odejdou šťastní a úspěšní předškoláci připraveni stát se školáky.

 Ředitelka Sdružení BEATUS z.s. a MINI-ŠKOLKY BERTÍK
Životní koučka, vychovatelka, MENSA pedagog
Specializace v mini-školce: jóga, NTC learning (MENSA), koučink
Co mě baví: turistika, čtení, vzdělávání
Co mi vadí: povyšování se a arogance
Proč pracuji s dětmi: děti naplňují můj život, fascinuje mě jejich dětský svět
Co o mě říkají:  dobrosrdečná, laskavá, vždy ochotná pomoci, je akční, spolehlivá a empatická. Naslouchající (jako správný kouč), trpělivá a dokáže, když je třeba nechat věci plynout vlastním tempem.
Moje zvířátka: doma máme pejska, kočku a rybičky. Jinak mám ráda klokany a delfíny.
Nejoblíbenější zvířátko z džungle: opička, protože je chytrá, zvídavá a zvědavá stejně jako já.

PANÍ ŘEDITELKA TEREZA

Svou práci dělá naplno a srdcem. Na prvním místě má děti, pak rodiče. Vnímavá, citlivá, vždy připravená se do dětí vcítit a zajistit pro ně potřebnou péči. V takové školce byste chtěli být.

Důsledná a kreativní-u dětí velmi oblíbená. Děti jí milují.
Vychovatelka

Co mě baví: cestování, sport, pečení
Co mi vadí: nespolehlivost, lhaní
Proč pracuji s dětmi: Práce s dětmi mne velmi naplňuje a dodává mi energii.
Co o mě říkají: zodpovědná, spolehlivá, laskavá, přátelská a milá
Nejoblíbenější zvířátko z džungle: kočkovité šelmy-vznešené, silné, nezávislé 

UČITELKA MAJKA

UČITELKA SABINA

“ V Bertíkovi děti tráví hodně času, proto děláme vše pro to, ať se cítí jako doma. Panuje tady rodinná atmosféra, domácí stravování a zdravé návyky. I kroužky jsou zvolené tak, aby u dětí rozvijely všetrannost. Třeba Etiketa podle pana Špačka se všude neučí a rodiče ji jistě ocení, zvlášť v dnešní uspěchané době. Práce mne zde velmi naplňuje a má význam – jsou vidět výsledky u dětí.“

Co mě baví: Čtení, tanec, pohádky a animované filmy
Co mi vadí: Nedochvilnost, využívání dobroty druhých
Proč pracuji s dětmi: Děti dospělým nastavují zrcadlo, dozvíme se tak mnoho o sobě samém. Poznáme své limity, své silné i slabé stránky, neustále nás nutí se posouvat vpřed a neusnout na vavřínech. Děti jsou bláznivé a bezprostřední, mnohokrát mi rozradostní den. Je s nimi legrace.
Co o mě říkají: Spolehlivá, důsledná, loajální, zajímavá

UČITELKA ADRIANA

„Pracovat v Bertíkovi je radost. Velkou výhodou je prostředí vilky kde se nachází. Nejen velká zahrada ale park za rohem je to co děti potřebují. Také to, že mám dostatek času na každé dítě a můžeme spolu rozvíjet to co zrovna potřebují. Podnětné prostředí v prostorách školky mi mou práci hodně usnadňuje, ve spojení se špetkou kreativity je to jednoduše úžasná práce. „

Pohádková tetička-kdo zná Katku, ví, jaký tu máme poklad. Děti jí milují. 
Tvořivá, laskavá a trpělivá paní učitelka

Specializace v mini-školce:: vychovatelka
Co mě baví: děti, děti, děti, starám se o ně odmala, mám 5 sourozenců a i teď když už jsou velcí, hlídám děti dál
Co mi vadí: nespravedlnost a lidská hloupost
Proč pracuji s dětmi: děti mne nabíjejí čistou energií a láskou
Co o mě říkají:  veselá, trpělivá, umím to s dětmi
Nejoblíbenější zvířátko z džungle: slon, protože je velmi vnímavé a citlivé zvíře

UČITELKA KATKA

“ Pracovat v Bertíkovi mě baví víc než jinde. Je tady rodinná atmosféra, úžasné děti a úžasný kolektiv. Díky lokalitě jsme s dětmi v přírodě a zároveň v centru Ostravy. Máme blízko bazén a dětské hřiště. Dochází k nám akademický malíř na kroužek malování což je skvělé, tím se nemůže každá školka pochlubit. A taky stále něco podnikáme, takže je pořád zábava a legrace „

Naše úžasná vychovatelka-děti ji zbožňují.
Vychovatelka

Specializace v mini-školce: preventivní logopedie, výtvarné činnosti
Co mě baví: čtení, cestování, jóga
Co mi vadí: neúcta, chamtivost, nespravedlnost a násilí
Proč pracuji s dětmi:  Práce s dětmi mi přirostla k srdci. Nejvíce si cením jejich upřímnost.
Co o mě říkají:  přátelská, trpělivá, empatická
Nejoblíbenější zvířátko z džungle: Ptáci, jelikož mají neomezenou svobodu. Dostanou se všude, jak do údolí tak na vrcholky hor.

UČITELKA DANKA

„Pracovat v Bertíkovi je radost. Velkou výhodou je prostředí vilky kde se nachází. Nejen velká zahrada ale park za rohem je to co děti potřebují. Také to, že mám dostatek času na každé dítě a můžeme spolu rozvíjet to co zrovna potřebují. Podnětné prostředí v prostorách školky mi mou práci hodně usnadňuje, ve spojení se špetkou kreativity je to jednoduše úžasná práce. „

Co mě baví: Práce s dětmi, společnost lidi, odpočinek
Co mi vadí: Když někdo nechodi v čas, lhaní
Proč pracuji s dětmi: Od malinka mám ráda děti, mám k nim citový vztah. Můj sen vždycky byl pracovat s dětmi.
Co o mě říkají: Společenská/ přátelská, akční, upřímná

UČITELKA DOMČA

„Moc ráda se s dětmi směju. Líbí se mi atmosféra ve školce a mám radost, když se dětem daří. Když něco vytvoří, nebo když si jen hezky hrají s kamarády. Práce zde je mým koníčkem.“

Co mě baví: Práce s dětmi, společenské hry, jízda na koni
Co mi vadí: Podvod, lež, lenost
Proč pracuji s dětmi: Byl to vždy můj sen, děti jsou moje slabost a velmi mě práce s nimi baví.
Jaká je: Je šikovná, upřímná a citlivá.

UČITELKA BARČA

„Mám nejraději výlety s dětmi. Uvědomuji si zodpovědnost při každé příležitosti, a právě proto se mi líbí v Bertíkovi, kde vše funguje jak má. Miluji děti i přírodu.“